solution_5

РІШЕННЯ

Скільки століть існує людство, стільки часу і присутня проблема крадіжки. У різні часи вона вирішувалася по-різному. Замки і охоронці, собаки і механічні пастки. Все йшло в справу, щоб уберегти своє майно. Але з настанням ери технічного прогресу майже повсюдно почали використовувати технічні засоби захисту. І насамперед охоронну сигналізацію.

home_security1

Охоронна сигналізація (ОС) – це електронний пристрій, який дозволить Вам завжди бути упевненим в безпеці Вашого будинку, офісу, квартири, складу, виробничого приміщення і т. д. Охоронна сигналізація розрахована на попередження несанкціонованого доступу в приміщення.

rks-6_zoro
Як правило, вона складається з охоронної панелі (централі, ППК) – приладі, який збирає і аналізує інформацію, що поступила від охоронних датчиків. Ця ж охоронна централь виконує заздалегідь запрограмовані в ній функції, що виконуються при спрацюванні датчиків. Також до складу устаткування входить пульт управління, який відображує стан сигналізації, служить для її програмування і здійснює постановку і зняття з охорони. У мінімальний набір також необхідно включити джерело безперебійного живлення (ДБЖ), кабельну мережу і, звичайно ж, охоронні датчики.

Самі ж датчики бувають багатьох видів, залежно від того, на який чинник вони реагують. Найбільш поширені з них – об’ємні інфрачервоні (ІЧ-ДАТЧИКИ), магнітоконтактні (геркони), акустичні, вібраційні, ультразвукові, променеві, ємнісні, а також датчики з направленою діаграмою виявлення.

Датчики для охоронної сигналізації.

Об’ємні датчики або датчики руху, це неточні назви ІЧ-ДАТЧИКІВ, чутливим елементів яких є PIR-елемент. Це сенсор, який уловлює теплове випромінювання. Картинку він бачить як би розбиту на сектори, за допомогою лінзи Френеля. І якщо теплова пляма рухається, з сектора в сектор відбувається спрацювання. Серед таких датчиків є моделі, які можуть розрізняти людину і домашніх тварин за розміром теплової плями. Ці датчики не дуже дорогі і досить надійні. Охоронні сигналізації з такими датчиками часто використовуються для захисту квартир і житлових будинків. Хоча їх досить просто обманути. Наприклад, одягнути одяг, що не пропускає тепло або закрити вікно датчика. В такому випадку, доцільніше їх використовувати в парі з іншими типами охоронних датчиків.

Магнітоконтактні (геркони) датчики в основному застосовуються на першому рубежі охорони. Вони встановлюються на дверях і вікнах і відстежують їх відкриття або закриття. Два магніти встановлюються напроти один одного: один на рухливій частині дверей або вікна, а інший на нерухомій його частині. Коли контакт між двома магнітами зникає, датчик негайно передає сигнал на контрольну панель. Цей тип датчиків найдешевший, дуже надійніший і з мінімальним споживанням струму. Хоча, в системі охоронної сигналізації, тільки з такими датчиками є ряд недоліків: наприклад, проникнути на територію приміщення, що охороняється, можна не лише через вікна або двері – зловмисники можуть проникнути, через вентиляційні шахти або просто розбити скло вікна і не відкривати раму. Тому використання таких датчиків в ОС рекомендується комбінований з іншим типом датчиків, наприклад, акустичних.

Акустичні датчики якраз реагують на гучний звук – у тому числі, звук розбитого скла. У найбільш сучасних з них встановлений мікропроцесор, який аналізує звукову діаграму і не переплутає звук розбитого скла з іншим різким звуком. Крім того, в пам’ять таких датчиків закладені звуки розбиття різних типів скла. Це може бути звичайне скло, стекло армоване, триплекс. Цей чинник значно знижує можливість випадкового спрацювання сигналізації.

Вібраційні датчики передбачають захист стін від пролому, сейфів від розтину і вікон від розбиття. Як випливає з назви, вони реагують на вібрацію. Ці датчики досить складні в налаштуванні і допускають більше помилок. Вони чутливі до роботи великих механізмів, руху трамваїв, поїздів. Але в деяких випадках їм немає альтернативи.

Ультразвукові датчики працюють за принципом локатора. Вони випромінюють і приймають ультразвукові коливання. Якщо в полі їх видимості потрапляє рухомий предмет, довжина хвилі трохи міняється, відповідно до закону Доплера. Це і служить сигналом для спрацювання датчика. Ці датчики незамінні у гарячих цехах і довгих коридорах.

Променеві датчики служать для перекриття значних просторів і складаються з приймача і передавача. При перетині невидимого неозброєним оком променя відбувається спрацювання. Це досить дорогі і капризні датчики, що служать в основному для охорони периметра. Вони ставляться вздовж огорожі і працюють постійно в будь-яких погодних умовах.

Ємнісні датчики застосовуються для охорони особливо коштовних предметів. Наприклад, сейфів або предметів мистецтва. Принцип їх роботи заснований на створенні поблизу об’єкту, що охороняється, поля з певною ємністю. При попаданні всередину будь-якого предмету ємність поля міняється, що у свою чергу приводить до спрацювання охоронної сигналізації. Цей тип датчиків дуже складний в налаштуванні, досить дорогий і в порівнянні з іншими датчиками має більші габарити.

Датчики з направленою діаграмою виявлення. Це по суті вже відомий Вам ІЧ-ДАТЧИК біля якого встановлюється специфічна лінза. По напряму і формі діаграми спрямованості існує три типи таких датчиків: штора (вертикальна або горизонтальна плоскість), завіса (півсфера), коридор (вузький промінь). По назві цих датчиків відразу зрозуміло, де і для чого вони застосовуються.

ir_dat

Охоронна сигналізація – це не тільки захист від крадіжки.

Нерідко окрім охоронних функцій на сигналізацію додатково покладаються і функції контролю і моніторингу за різними технологічними параметрами.
Для цього охоронна сигналізація обладнується сервісними датчиками і пристроями. Ці датчики відстежують витоки води і газу, стежать за температурою в приміщенні або трубопроводі, вимірюють тиск і вологість, а також наявність напруги на об’єкті, що охороняється. Досягши заздалегідь визначених параметрів подається сигнал тривоги і (або) включається сервісний привід або механізм. Це можуть бути насоси, клапана, нагрівачі, зволожувачі, генератори і т. д.

Доповнивши ОС пожежними датчиками і запрограмувавши охоронну централь особливим чином, можна істотно заощадити. Отримана таким чином охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) з успіхом захистить ваше житло не лише від крадіжки, але і від пожежі. Збитки, від якої, як правило, істотно більші.

Отже сучасна охоронна сигналізація може виконувати не лише охоронні функції, але і істотно полегшує життя, і економить бюджет. Особливо це відчувають власники заміських котеджів. Додаткових сервісних функцій для систем охоронної сигналізації безліч.

Системи охоронної сигналізації можна умовно розділити на два типи, взявши за основу такий критерій, як спосіб сповіщення про тривогу:
Перший тип – автономна система охоронної сигналізації. У такій системі передбачений потужний сигнал тривоги – сирени, що реагують гранично гучним звуковим сигналом при вторгненні на територію приміщення, що охороняється. При цьому сигнал тривоги не передається ні на пост охорони, ні повідомляється власникові. Такі системи охоронної сигналізації є пасивними і діють на злочинця чисто психологічно. Хоча цього в більшості випадків буває досить.

Другий тип системи охоронної сигналізації – активний. Сигнал про проникнення на територію, що охороняється, поступає або на стаціонарний пост охорони або спеціалізовану охоронну структуру, обладнану пультом, що збирає сигнали з декількох об’єктів або хоч би власникові. Такі системи зазвичай називають «пультова система охоронної сигналізації». По всьому об’єкту, що охороняється, розташовані датчики, які передають сигнал тривоги на контрольну панель, а звідти сигнал поступає на охоронний пульт. Охоронна структура в найкоротші терміни зобов’язана прибути на територію, що охороняється і присікти протиправні дії зловмисника. Тільки у системі пультової охорони є тривожна кнопка. Варто натиснути її і сигнал тривоги тут же поступає на пульт управління. Ця кнопка в основному розрахована на захист від розбійних нападів і хуліганів. Є різні способи реалізації цієї «кнопки тривоги». Вона може знаходитися під столом співробітника, бути замаскованою під декоративну прикрасу або бути виконаною зовні як брелок для ключів або мобільного телефону. Так само в цьому типі систем охоронної сигналізації, можливо, здійснити захист від «входу під примусом». Це коли зловмисники спеціально караулять біля входу власника. Нападають на нього і примушують силоміць зняти з охорони сигналізацію. В цьому випадку господар вводить спеціальний код, який нібито знімає об’єкт з охорони. При цьому сигналізація дійсно як би відключається, але передає на пульт охорони повідомлення про проникнення.

home_security2

Способи передачі тривожного сигналу в системах охоронної сигналізації.

Для передачі тривожного сигналу система охоронної сигналізації може бути оснащена таким устаткуванням, як радіопередавач, автодозвон, GSM-модуль.

Радіопередавач передає тривожний сигнал, використовуючи радіочастоту. Цей спосіб досить універсальний, але потрібний спеціальний дозвіл на частоту. Дальність таких передавачів обмежена рельєфом місцевості і висотою приймаючої антени. До того ж устаткування досить дороге і чутливе до перешкод.

Автоматичний дозвонювач використовуючи дротяну телефонну лінію, оповіщає про тривогу. Він передає кодовий тоновий сигнал або заздалегідь підготовлений запис на запрограмовані в нього телефонні номери. Це найнадійніший і дешевший варіант, але і у нього є недоліки. Телефонна лінія, на жаль, є не скрізь, та із ладу її вивести досить просто.

За допомогою GSM/GPRS комунікатора. Останнім часом, з розвитком технологій, найбільш швидкий, дешевий та надійний метод. Знаючи ці особливості, багато пультових організацій пропонують передачу повідомлень в основному каналі GPRS з резервуванням в CSD.

«Пультова» охоронна сигналізація має на увазі повний цілодобовий контроль над приміщенням і всім, що в нім відбувається. На пульті ведеться постійний облік всіх подій на об’єкті, що охороняється, з фіксацією точного часу.

Розумний будинок

umnyy-dom

Останнім часом популярним висловом став «Розумний будинок». Під терміном «Розумний будинок» розуміють єдину керовану систему з наступних модулів:
– Охоронно-пожежну сигналізацію, систему контролю доступу в приміщення, контроль протікання води, витоків газу.
– Систему відеоспостереження.
– Мережі зв’язку (у тому числі телефон і локальну комп’ютерну мережу будівлі).
– Програмовану, економічну систему освітлення.
– Систему аварійного електроживлення приміщення.
– Єдиний мультимедійний контент.
– Телеметрія – віддалене спостереження за системами.
– IP-моніторинг об’єкту – віддалене управління системами по мережі.
– GSM-моніторинг – віддалене інформування про інциденти в будинку (квартирі, офісі, об’єкті) і керування системами будинку через телефон.
– Механізацію будівлі (відкриття / закриття воріт, шлагбаумів).
– Тепла підлога.

 

 
КОМЕНТАРІ:


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *